Dijital Kartvizit Nedir?

Dijital kartvizit nedir sorusunun yanıtı dijitalleşen dünyamızda gittikçe önem kazandı. Gelişen teknolojinin iş hayatına kazandırdığı kartvizitler; en basit haliyle yeni nesil kartvizittir. Mantık olarak tıpkı kağıt varyasyonları ile aynı işlevi görmektedir. Amaç; firmanız için önemli bilgileri hedeflediğiniz kişilere iletmektir. Kağıt modellerde bu bilgiler yalnızca iletişim bilgileri ile sınırlıdır. QR teknolojisi ile hayat bulan dijital modeller; kağıt modellerden farklı olarak ek dökümanlar iletmeyi de mümkün kılmaktadır. Üstelik tüm bunları temassız gerçekleştirir. Uygulamalı ve uygulamasız modellerin tümü NFC teknolojisiyle işlem sağlamaktadır. 

Dijital kartvizitlerle; PDF kataloglar, sosyal medya mecraları, rapor ve sunumlar da kolayca paylaşılabilir. Bu nedenle network ağınız çok daha kolay ve hızlı genişler. İş kapsamınız artar. Müşterileriniz için çok daha akılda kalıcı olursunuz. Özetlemek gerekirse; NFC teknolojisi ile çalışan dijital kartvizit; network ağınızı hızlı ve kolay biçimde genişletir. Her tür bilgi ve doküman paylaşımını tek dokunuşla anlık olarak gerçekleşir. Bilgilerinizin bulunduğu panelin hareket geçmişini izleme olanağı sunan sistem ile çalışır. Kartın ön yüzünde bulunan ve tamamen kişiye özel olan QR kod, profilinizi kaydedilebilir kılar. 

Dijital Kartvizitteki Tüm Bilgilerini Tek Hamlede NFC veya QR Kod ile AktarDijital Kartvizit Özellikleri Nedir?

Gelişen teknoloji ile küreselleşme de hızla arttı. Bu durum, sosyal yaşantımızda olduğu kadar iş hayatında da kendisini hissettirdi. Yerel büyüme hedeflerini başarıyla yerine getiren firmalar; uluslararası ticaretle firma kapasitelerini arttırdı. Hiç şüphesiz ki fuar gibi organizasyonların da bundan etkisi oldukça büyüktür. Bu tür etkinliklerde uluslararası ticarette bulunacak firma, bilgilerini kendi dilinde değil; hedef ülke dilinde iletir. Dijital kartvizit özellikleri gereği tek başına birden fazla dil için kullanıma uygundur. Oysa kağıt modellerde, farklı dile mensup kişilerle iletişim kurmak çok daha zorludur. Bunun nedeni iletişim kurulacak kişilerin dilinde, birden fazla kartvizit baskısı yapmayı da beraberinde getirmektedir. Global ölçekte gerçekleşen fuar ve benzeri organizasyonlarda bu durum büyük bir dezavantajdır. Kartvizit sahibinin yeterli miktarda kartviziti yanında taşıması güçlük yaratmaktadır. 

Inwebcard, özellikleri gereği, 10 farklı dil seçeneğine sahiptir. Elektronik yapısıyla, sahip olduğu 10 farklı dil seçeneğine rağmen tek kartvizitlik yer kaplamaktadır. Inwebcard dijital kartvizit özellikleri gereği; en yaygın ilk 10 dile otomatik çeviri sağlamaktadır. Bu diller arasında; İngilizce, Almanca, Arapça ve Almanca gibi diller yer almaktadır. Profil bilgilerinizi rehberine kaydeden kişi, profiliniz üzerinden kendi ana dilini seçerek bilgilerinizi kolayca anlamaktadır. Dolayısı ile bilgilerinizi paylaştığınız kişinin sizinle irtibata geçme olasılığı da artar. Bu nedenle satış hacminiz ve kâr marjınızda yükselme de kaçınılmazdır. 

Dijital kartvizit uluslararası fuar ve organizasyonlarda prestijinizi artırır. Elektronik modeller, özellikle teknolojinin önem taşıdığı sektörler için idealdir. Unutulmamalıdır ki kartvizitler bir firmanın kimlik kartıdır. Bu nedenle firmanızı yenilikçi imajını pekiştirecek bir kartvizit tercih etmek firmanızın avantajına olacaktır.

Uygulama Gerektirmeden Kullanın! Dijital Kartvizit ile Karşınızdaki Sadece Rehbere Kaydetsin

Inweb Dijital Kartvizit Nedir? 

Inweb dijital kartvizit nedir sorusunun yanıtı yukarıda bahsedilen özelliklerle sınırlı değildir. Inweb’in kendisine ait yeni nesil teknoloji, kullanıcı deneyimi baz alınarak tasarlanmıştır. Kullanıcı faydası göz edilerek tasarlanan model, herhangi bir uygulamaya ihtiyaç duymaz. Ürün, tıpkı cüzdanınızda olduğu gibi telefonunuzda da gereksiz yer kaplamaz. Telefon hafızasını işgal etmeden çalışma gösterir. Ürünün kullanımı için yalnızca NFC uyumlu iki ayrı akıllı telefona ihtiyaç vardır. NFC ile uyumlu olması, kart içinde yer alan bilgilerin aktarımını mümkün kılar. Uygulamasız çalışma gösteren inwebcard bilgilerinizi online profilden güncellersiniz. Benzer şekilde, bilgilerinizi kaydeden kişinin de herhangi bir uygulama indirmesine gerek yoktur. Bilgilerinizi kaydeden kişinin tek yapması gereken, telefon rehberindeki isminize tıklamaktır. Bu sayede bilgi paylaştığınız kişi; bilgilerinize üyelik veya uygulama indirme yapmaksızın ulaşır.

Dijital Kartvizit Çeşitleri Nedir?

Uygulamalı dijital kartvizit; yazılımına göre uygulamayla veya uygulamasız çalışabilir. Inwebcard; uygulamasız çalışır. Telefon hafızasında yer kaplamaksızın etkindir. Yazılımsal boyutta kıyaslandığında; inwebcard, uygulamalı kartvizitlere göre çok daha kapsamlıdır. Her ne kadar kartvizit yazılımı, uygulamalı modellerde daha kolay olsa da; inwebcard, uygulama indirmeye lüzum bırakmayacak biçimde yazılır. Uygulamalı modellerde hem sizin hem de karşı tarafın uygulama indirmesi gerekir. Oysa inwebcard gibi uygulamasız modeller; tüm bilgilerinizi doğrudan karşı tarafın “telefon rehberine” kaydeder. Bu nedenle bilgilerinizin çok daha kullanılabilir ve erişilebilir olur. Inwebcard için bu özelliklere ek, farklı bir özellikten söz etmek mümkündür. Bu özellik; profil hareket takibidir. Bir başka değişle inwebcard’a, bilgilerinizin yayınladığı profile kimler girmiş ve hangi bilgilerinizi görüntülemiş izleyebilirsiniz.

Uygulamasız dijital kartvizit; uygulama yüklemeden kullanımı mümkün olan elektronik kartvizit çeşididir. Uygulamasız olan kartvizitin yazılım teferruatı, uygulamalı olanlara göre çok daha fazladır. Buna karşın kartvizit sahibi ve kartviziti kaydedecek kişiler için daha pratiktir. Bu akıllı kartvizit çeşidi, inwebcard’ın da üye olduğu kategoriyi temsil eder. Bu nedenle inwebcard’ı kullanırken uygulama indirmenize gerek yoktur. Doğrudan QR kod’u okutarak bilgiler kaydedilebilir. Kullanımın başarılı olması için ihtiyaç duyulan tek şey NFC özellikli akıllı telefonun kendisidir. Bilgileri kaydeden kişi, söz konusu kartvizitin ön yüzünde bulunan QR kodu, telefon kamerasıyla okutmalıdır. Kartvizit içindeki bilgiler, otomatik olarak telefon rehberine kayıt olacaktır. Bu nedenle, ihtiyaç anında bilgileriniz çok daha ulaşılabilir hale gelecektir.